cpm_inboxCount

Yazar adı gereklidir!

Göster Şifre gereklidir!

Şifreni mi unuttun?

Yazar adı gereklidir!

E-posta gereklidir!

Göster Parola gereklidir!

13 + 6 =

Şifrenizi mi unuttunuz? Endişelenmeyin! Aşağıdan kayıt olduğunuz e-posta adresinizi girin ve şifrenizi sıfırlayın.

E-posta gereklidir!

Girişe Dön

Kapat
  • gliserin

    Hayvan yağından elde edilir. İlk akla gelen sabun, kayganlaştırıcı, ağız/dudak bakım ürünlerinde kullanılıyor. Eskiye oranla daha az tercih edilmekte.
    bitkisel, hayvansal veya petrokimyasal hammaddelerden üretilebilir. neredeyse Aklınıza gelebilecek her türlü bitkisel yağdan gliserin bulmak mümkün. özellikle kozmetik sektöründe bitkisel gliserin oldukça yaygındır.

    Palm yağından üretilen gliserin olduğunu da öğrenmemle birlikte içinde gliserin olan bir şey almiyorum. Hayvanları sadece dolaylı yoldan öldüren degil dogrudan da öldüren bir sektör ve yasam alanlarından koparılan hayvanlar insanların olduğu yerlere yaklaşıp gelmek zorunda kalınca tecavüze, avcılığa maruz bırakılıyorlar bu sektör yüzünden. Yani sadece ormansizlasma degil burdaki hak ihlalleri ve şiddet. Ki oyle olsa bile boykot etmek icin yeterli bir sebep bence palm yağı sektörünü. Meyve sebzeyle de bir tutmuyorum içinde palm yağı olan abur cuburları, paketli gıdaları, krem ve şampuanları... hani "böcekler de ölüyor" diyip palm sektörünü meşrulaştırmaya çalışanlar için yazıyorum

    vegansozlukcom vegansozlukcom vegansozluk