cpm_inboxCount

Yazar adı gereklidir!

Göster Şifre gereklidir!

Şifreni mi unuttun?

Yazar adı gereklidir!

E-posta gereklidir!

Göster Parola gereklidir!

11 + 10 =

Şifrenizi mi unuttunuz? Endişelenmeyin! Aşağıdan kayıt olduğunuz e-posta adresinizi girin ve şifrenizi sıfırlayın.

E-posta gereklidir!

Girişe Dön

Kapat
 • et yemeden doyamam

  /
  2
  kalıplaşmış bir navegan klişelerinden biri daha, "et yemeden doyamam". birçok insan bu cümleyi şu amaçla kullanıyor, "tamam argümanlarını sundun veganlıkla ilgili, bu konuda artık konuşmaya devam etmek istemiyorum."

  bu kalıbı duyduğunuzda, "bende aynı şekildeydim" motivasyonlu bir veganlığı açıklamaya devam etme isteği olabiliyor ama karşınızdaki kişi, komple kapalı konuya artık. pek devamlılığı olan bir diyalog yok önümüzde bu noktadan sonra.
  Utanıyorum ama Eskiden benim de çok kullandığım bir cümleydi.

  Benim için Etsiz yemekler ana yemek öncesi aperatifi olabilirdi ancak. Asla etsiz yemeği yemekten saymazdım. Annemle patlıcan musakkanın kıyması az diye kavga etmişliğim, masada ağlamışlığım bile var. Sağolsun ara ara hatıratır bana bu utanç anını.
  görgüsüz ve genellikle cahil kalmalarıyla da övünen insan tiplerinin bolca kullandığı bir tabirdir. yediği de en fazla 200 gr et oluyor.
  insanların 1 tabak kuru fasulye pilavın üstüne bu sözü söylemesi imkansız. protein-karbonhidrat-yağ üçlüsü hakkında biraz bilgiyle kavrayabilirler aslında durumu.
  hiçbir zaman böyle bir insan olmadım. vegan olmadan önce hiçbir hayvansal ürüne düşkünlüğüm yoktu. üniversiteden tatil için eve geldiğimde annem beni kerevizle karşılardı. et yemeden doyamam eşittir ekmeksiz doyamamcılar. aslı olmayan psikolojik temelli yanlış bir algıdır.

  Ben doyuyorsam gariplik kimde olabilir, sömürende midir sömürmeyende midir? Diye cevap verebileceğiniz söylem.

  vegansozlukcom vegansozlukcom vegansozluk