cpm_inboxCount

Yazar adı gereklidir!

Göster Şifre gereklidir!

Şifreni mi unuttun?

Yazar adı gereklidir!

E-posta gereklidir!

Göster Parola gereklidir!

13 + 10 =

Şifrenizi mi unuttunuz? Endişelenmeyin! Aşağıdan kayıt olduğunuz e-posta adresinizi girin ve şifrenizi sıfırlayın.

E-posta gereklidir!

Girişe Dön

Kapat
 • endüstri

  ticari faaliyetlerin üretim alanı olarak tanımlanabilir. vegan farkındalığın getirilerinden biri aslında sadece navegan endüstrinin değil kâr odaklı sürdürülebilir olmayan tüm endüstrilerin dünyaya zarar verdigini görmem oldu.


  veganlık anaakım görünürlük kazandıkça et endüstrisindeki açgözlü tutumun aynen vegan endüstrisine de sirayet etmekte olduğunu görüyoruz.


  gıda ürünlerinde koruyucu, tatlandırıcı ve saire başlıklar altında kullanılan katkı maddeleri vegan ürünlere de ekleniyor. bu maddeler aslında kimya sektörünün özellikle petrol işlemesinen ortaya çıkan atık maddeleri kâra çevirme yöntemi.


  inorganik ve toksik olduğu için bakteriyel oluşumu engelleyen plastik türevi / artığı birçok atık yiyeceklerimize antioksidan, koruyucu, topaklanmayi önleyici gibi isimlerle katılıyor.


  küresel firmaların vegan ürünlerini satın alırken, reklam, paketleme ve taşıma aşamalarındaki doğa ve emek sömürüsüne yaptığımız katkıyı düşündüğümüzde, vegan olarak attığımız adımı bize geri yutturacak bir düzenin kucağına tekrar oturmakta olma tehlikesiyle karşı karşıya olduğumuzu söylemek yanlış olmaz.


  hayvancılık sektörü sona erse bile, agresif tarım uygulamalarıyla üretim yapan vegan bir sektörün de tüm canlıların yaşam alanlarına telafisi yüzlerce yıl alacak zararlar vermekte olduğunu unutmayalım.


  bu bağlamda hayvan hakları, sağlık ve gezegenin ekosistemini koruma odaklı bir veganın paketli, endüstriyel ürünler yerine yerel ve ev yapımı çözümleri benimsemesi, desteklemesi elzem. hola!

  vegansozlukcom vegansozlukcom vegansozluk