cpm_inboxCount

Yazar adı gereklidir!

Göster Şifre gereklidir!

Şifreni mi unuttun?

Yazar adı gereklidir!

E-posta gereklidir!

Göster Parola gereklidir!

7 + 11 =

Şifrenizi mi unuttunuz? Endişelenmeyin! Aşağıdan kayıt olduğunuz e-posta adresinizi girin ve şifrenizi sıfırlayın.

E-posta gereklidir!

Girişe Dön

Kapat
 • earthling ed

  gerçekten Earthling Ed başlığı olmadığını görünce kısa süreli bir şaşkınlık yaşadım. Earthling Ed takma adıyla bildiğimiz Ed Winters bir hayvan hakları aktivisti ve dünya'nın en ünlü veganlarından biri. ingiliz aktivist 26 yaşında. surge isimli hayvan hakları organizasyonunun kurucu ve yönetici ortağı. yine surge organizasyonunun düzenlediği hayvan hakları yürüyüşüne 2019'da Londra'da 12 bin kişi tüm dünyada ise 41 bin kişi katılmış. birleşik krallık'taki üniversitelerin 3'te 1'inde ve 8 ivy League üyesi üniversitenin 6'sında konuşma yapmıştır. şu konuşması tüm platformlarda toplam 35 milyon izlenmeye ulaşmış. ekim 2018'de unity diner isimli vegan restoranını açmıştır. fakat restoran kar amaçlı değildir. restorandan elde edilen gelirlerin hepsi yine hayvan haklarına harcanıyor çünkü. daha ne kadar iyi kalpli bir insan olabilirsin ki diye sesli sesli sordum bunu yazarken. ayrıca siması isa'yı andırdığı için "vegan jesus" olarak da anılmaktadır. benzerlik gerçekten çarpıcı :d . 2019'da toplam 27,600 insana 107 konuşma yapmış ve 33,248 insan vegan olacağı konusunda earthling ed'e imzalarını sunmuştur. şöyle de muazzam bir youtube kanalı var . kendi kurduğu surge ekibiyle beraber inanılmaz kaliteli videolar hazılıyorlar ve ben de hepsini türkçe'ye çevirmeye çabalıyorum. bu iki adamı babamdan fazla sevmem normal mi :d (bkz:joey carbstrong)

  sakinliğine ve verdiği muhteşem cevaplara hayran olduğum vegan aktivist.

  "Being Vegan isn't the most we can do, it's the least we can do."

  youtube'un 28 eylül'de komünite katkılarını kaldırması sebebiyle kullanıcıların da videolara alt yazı ekleme özelliği ortadan kalktı maalesef. bu, earthling ed'in videolarına izleyicilerinin artık alt yazı ekleyemeyeceği anlamına geliyor. edler'in ekibi ile görüşüp geçmişte çevirmek istediğimiz bazı videoların ve yeni yükleyecekleri videoların alt yazılarını istedik. videoların srt. uzantılı alt yazı dosyalarını gönderecekler ve pelin ile ben videoları türkçe'ye çevirmeye devam edeceğiz. hayvanlar için ne yapıyoruz ki? bari bu kadarını yapalım.

  hayatımda tanıdığım ilk vegan aktivist. gerçekten veganlar arasında veganlığı temsil edecek ağırbaşlılığa ve sakinliğe sahip. severim kendisini.

  vegansozlukcom vegansozlukcom vegansozluk