cpm_inboxCount

Yazar adı gereklidir!

Göster Şifre gereklidir!

Şifreni mi unuttun?

Yazar adı gereklidir!

E-posta gereklidir!

Göster Parola gereklidir!

14 + 15 =

Şifrenizi mi unuttunuz? Endişelenmeyin! Aşağıdan kayıt olduğunuz e-posta adresinizi girin ve şifrenizi sıfırlayın.

E-posta gereklidir!

Girişe Dön

Kapat
 • dr. ilter yenidede

  vegan Jinekolog doktor. bugünki instagram paylaşımı dikkatimi çekti ve kendini ifade etme şekli çok hoşuma gitti. Biraz daha genele hitap edebilmek adına "vegan" yerine "bitkisel beslenme" (bkz:bitki temelli diyet) diyerek durumu anlatsa da, benim için gayet pozitif bir yazı oldu.


  "Bitkisel beslenme ile nüfus kağıdınıza yansıyan bir değişiklik olmasa da o nufus kağıdının bir hatıra olarak sevdiklerinize kalmasını bir süre daha ertelemiş olursunuz.


  Kaliteli ve hastalıksız yaşadığınız yılların sayısı artar, kronik hastalıklari ve kanseri kendinizden uzak tutmuş olursunuz.İlaç kullanmaz, daha iyi hisseder, daha hızlı yürür, merdivenleri severek tırmanır, vücudunuza minnet edersiniz.Tabii ki sonunda hepimiz öleceğiz ama yaşarken daha sağlıklı olsak, keyifle yaşasak, dünyayı kirletmeden, başka canlıları da öldürmeden bir ömür sürüp şu dünyada aldığımızdan daha iyisini bırakmaya çalışsak daha şık olmaz mı?"


  sonunda da gerek bitkisel beslenme gerekse bir çok konuda ufkunu genişlettiği için murat kınıkoğlu , suat erus , zülal kalkandelen ve oğuzcan kınıkoğlu gibi hesapları da tagleyerek teşekkür etmiş.

  vegansozlukcom vegansozlukcom vegansozluk